معرفی یخساز پولکی و یخساز پودری

نوشته شده در : ۱۳۹۸٫۰۴٫۱۷
به خاطر داشته باشید که همیشه بهترین مسئله در امر تولید و رسیدن به موفقیت در گرو انتخابی است که شما می کنید پس لازم است که نهایت دقت را در انتخاب های خود بکار ببرید از همین پیشنهاد من برای شما مصرف کنندگان عزیز این است که؛ در خرید دستگاه یخ ساز هوشمندانه عمل کنید و دستگاهی مناسب با نیاز های کاری خود فراهم  کنید . در این مقاله تصمیم دارم برای کسب اطلاعات بیشتر، شما عزیزان  را با انواع یخسازها که در دو نوع اصلی پولکی و پودری  تولید می شوند، آشنا کنم. دستگاه هایی که هر کدام به روش های مختلف ، یخ هایی را در اندازه و ابعاد متفاوت تولید می کنند و هر کدام برای بهره مند شدن از  مصارف خاصی ساخته  شده اند تا با مطالعه آن بتوانید یک یخساز متناسب با حرفه خود خریداری کنید.

یخساز پولکی

یخساز پولکی دستگاهی است که یخ هایی بسیار نازک و شبیه به پولک درست می کند و کاربردهای متفاوتی در صنایع شیلات، صنعت بتن ریزی و کشتارگاه ها دارد. این دستگاه های یخ ساز در ظرفیت های متفاوت قابلیت تولید یخ را دارند و جالب است بدانید که برای تولید یخ در این دستگاه ها که به صورت اتوماتیک کار می کند، می توان از کمترین نیروی کاری بهره گرفت.
از آنجایی که یخ های پولکی ضخامت نازک تری دارند بنابرین سطح تماس شان نسبت به یخ های حبه ای گسترده تر می شود از این رو  کاربردهای بیشتری نسبت به یخسازهای حبه ای دارند. یخ های پولکی تولید شده، هم در نگهداری مواد غذایی و هم در مصارف صنعتی به کار می روند. از یخسازهای پولکی در کافی شاپ ها رستوران ها برای خنک سازی نوشیدنی ها ، در صنایع شیلات برای پایین آوردن دمای لاشه ماهی یا غذاهای دریایی ، در کشتارگاه ها برای پایین نگه داشتن محصولات گوشتی  و در صنایع ساختمانی نیز برای پایین آوردن دمای بتن ، استفاده می کنند.
کاربرد یخ در صنایع شیلات: تازه ماندن ماهی در این نوع صنعت، بسیار حائز اهمیت است و استفاده از یخ های پولکی کاربردی تر خواهد بود. چون به راحتی می تواند بعد از صید شدن ماهی ها سطح آنها را پوشش دهد ضمن اینکه این نوع یخ ها بسیار کم حجم هستند که علاوه بر عدم چسبندگی، بهداشتی ترند و ماندگاری بسیاربالایی دارند و خیلی راحت بر روی  کشتی‌های ماهیگیری قابل نصب هستند.
صنایع گوشت و فراورده‌های آن: همانطور که می دانید لاشه دام و طیور بلافاصله بعد از کشتار باید به یک محل خنک و بهداشتی انتقال یابد تا بافت گوشت دچار فساد نگردد. از طرفی استفاده از دستگاهای یخساز متحمل صرف هزینه های بسیار زیاد است ولی استفاده از یخ های پولکی ضمن حفظ کیفیت محصول، راندمان عملیات خنک سازی محصولات گوشتی را افزایش می دهد.
صنایع بتن و بچینگ بتن: زمانی که بتن هیدراته می شود باید دمای آن را در پایین ترین نقطه انجماد حفظ کرد و استفاده از یخ های پولکی برای ثابت نگه داشتن دمای بتن بسیار مناسب است چرا که مانع از ترک خوردن سطوح بتنی می شود.
صنایع شیمیایی و دارویی: بهره گیری از یخ های پولکی در صنعت دارو و داروخانه، آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها مخصوصا در قسمت بانک خون، بسیار حائز اهمیت است. بهداشتی بودن یخ پولکی باعث شده است تا از آن برای پایین آوردن دمای داروهایی که در معرض خرابی قرار می گیرند، استفاده شود.
صنایع حمل و نقل و جابجایی مواد فاسد شدنی: با استفاده از یخ پولکی، خیلی راحت می‌توان از مواد غذایی، به مدت طولانی نگهداری کرد چون کاملا خشک  است و با ویژگی عدم چسبندگی که دارد، مانع  فساد مواد غذایی می شود ضمن اینکه، استفاده از یخ های پولکی در  صرفه جویی  و ماندگاری بیشتر مواد غذایی و بهبود وضعیت حمل و نقل بیشتر حائز اهمیت است.
یخساز پولکی
« یخساز پولکی »

چطور یک دستگاه یخساز پولکی مناسب بخریم؟

در خرید دستگاه یخساز پولکی به این موارد مهم توجه کنید:
۱- استحکام بدنه دستگاه یخساز در برابر ضربه و فرسودگی بسیار حائز اهمیت است.
۲- کم مصرف و پرقدرت بودن سیستم سرمایشی تعبیه شده در یخساز.
۳- عدم چسنبدگی یخ های پولکی به هم
۴- زمانی که یخ تولیده شده به داخل مخزن های نگهداری یخ ریخته می شود، باید تخلیه مخزن از یخ تولید شده، به راحتی امکان پذیر باشد.
۵- آسان و قابل حمل بودن یخ های پولکی با استفاده ازکانویرها به هر نقطه ای
۶- اطراف مخزن نگهداری یخ باید به نحو احسن عایق بندی شده باشد تا  مانع هدر رفت انرژی سرمایی باشد و  در صورت قطع شدن برق بتواند طولانی مدت از یخ های پولکی در دستگاه های یخساز نگهداری کند.
۷- گارانتی و خدمات پس از فروش و برندی که آن را خریداری می کنید، بسیار حائز اهمیت است.
۸- داشتن استاندارهای جهانی از خصوصیات باراز یک دستگاه یخساز پولکی با کیفیت است.

یخ ساز پودری

از یخ سازهای پودری هم می توان در صنعت پخت نان، خنک کردن  سریع مواد گوشتی و ... هم  استفاده کرد البته صاحبین تمامی کافی شاپ ها،رستوران ها و آبمیوه فروش ها هم برای سریعتر خنک کردن نوشیدنی های مشتریان خود از یخ پولکی استفاده می کنند. با بهره گیری از  یخهای پودری می توان دمای گوشت ماهی و گوشت قرمز را به پایین ترین درجه سرما رساند تا  باکتری ها قدرت رشد و تکثیر شدن در این دما را نداشته باشند در غیر این صورت موجب تجزیه و فساد آنها خواهند شد.
در صنعت پخت نان حجیم و قنادی ها هم برای عمل آوری خمیر از یخ های پودری استفاده می کنند چون وقتی  دمای خمیر کاهش می یابد، کیفیت محصولات نان و انواع شیرینی ها را بالا می برد و متقابلا نه تنها ماندگاری آنها افزایش می یابد بلکه تازگی و طعم مطبوع شیرینی ها و نان های حجیم برای طولانی مدت هم حفظ می شود.
یخساز پودری
« یخساز پودری »

یخ ساز های پودری

در خرید دستگاه یخساز پودری به این موارد مهم توجه کنید:
۱- بدنه یخساز پودری باید  از استحکام زیادی برخوردار باشد تا در برابر ضربه های احتمالی و همچنین و عدم زنگ زدگی ایمن باشد.
۲- موتور و سیستم کمپرسور تعبیه شده در  یخسازهای پودری باید  طوری باشد که ضمن قدرتمند، مصرف برق کمتری داشته باشد.
۳- بدنه یخسازهای پودری  باید از عایق بندی کامل و خوبی برخوردار باشند تا ضمن حفظ انرژی سرمایشی در داخل مخزن  ، شکل یخ های پودری هم ،طولانی مدت حفظ شود.
۴- هوشمند بودن یخساز پودری بسیار اهمیت دارد در غیر این صورت با پرشدن مخزن ، دستگاه ، نمی تواند عملیات تولید یخ پودری را متوقف کند.
۵- عدم چسبندگی تیکه های یخ به هم باید یکی از ویژگی های بارز یخساز پودری باشد.
۶- امکان دسترسی راحت و آسان به یخ های پودری  هم حائز اهمیت است.
۷- داشتن استاندارهای جهانی در ساخت یخ سازهای پودری ضروری و از خصوصیات باراز یک دستگاه یخساز با کیفیت به شمار می رود.
۸- یک یخساز پودری با کیفیت باید از یک شرکت معتبر خریداری شود که محصولاتشان دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است.
این وبسایت توسط تیم تخصصی کمپانی آزتک ترکیه طراحی و اجراء شده است
تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به  گروه صنعتی اسکندری میباشد
طراحی شده با
نماد اعتماد