راهنمای عیب یابی آبسردکن ها

امروزه استفاده از آبسردکن ها برای تهیه آب خنک در منازل متداول است. مخصوصا در شرایطی با دمای بالا که استفاده از آب خنک برای همه ضروری و اجتناب ناپذیر است. این تجهیزات همانند سایر تجهیزات الکتریکی ممکن است در طول مدت استفاده با مشکل مواجه شده و یا دچار عیب و ایراد شوند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به مواردی اشاره کنیم که در عیب یابی و رفع عیب آبسردکن ها در منزل مفید باشد.
عیب یابی آبسردکن ها
۱- از اتصال کابل برق به سوکت مطمئن شوید
دستگاه باید به طور مناسب به دیافراگم نصب شده باشد در غیر این صورت فعالیت دستگاه به مشکل برخواهد خورد. همچنین اگر کابل برق به سوکت آبسردکن وصل نشود دستگاه شروع به فعالیت نخواهد کرد.

۲- از روشن بودن سوئیچ ها اطمینان حاصل کنید
در پشت آبسردکن سوئیچ وجود دارد که از آن ها برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده می شود. بنابراین در صورت برخورد با مشکل در آبسردکن باید سوئیچ روشن و خاموش دستگاه را بررسی کنید و از روشن بودن دستگاه مطئمن شوید.

۳- در صورت گرم نکردن آب در دمای مناسب باید چه کار کنیم
گاهی اوقات این اتفاق میفتد که تمامی سوئیچ های دستگاه روشن است اما آبسردکن آب را در درجه مناسب گرم نمی کند. در این صورت خطا احتمالا به دلیل سیم کشی دستگاه باشد.

۴- نگران صدا دادن آبسردکن نباشید
با فشردن دکمه های دستگاه برای تولید آب گرم ، از دستگاه صدای بسیار کوچکی شبیه به صدای یخچال ایجاد می شود. این صدا که شبیه صدای یخچال است طبیعی است و پس از مدتی خاموش می شود.

۵- آبسردکن را در جلوی نور میتقیم خورشید قرار ندهید
اگر دستگاه را در جلوی نورمستقیم خورشید قرار دهید پس از مدتی منبع آن سبز رنگ می شود. برای جلوگیری از این مساله باید دستگاه را سایه و به دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید.

۶- در صورت مزه دادن آب باید چه کار کنم؟
در برخی موارد مشاهده می شود که آب خنک تولیدی توسط آبسردکن دارای مزه است. این می تواند به دلیل به دلیل باقی ماندن مواد در داخل لوله ها در زمان شستشو باشد. برای رفع این مشکل باید لوله ها را با استفاده از شیپور خاموشی شسته و تمیز کنید. 
تماس با کارخانه برای عیب یابی آبسردکن
احتمالا به دلایلی نتوانید خودتان شخصا در خانه آبسردکن را عیب یابی و تعمیر کنید. در این صورت برای رفع مشکل باید با خدمات پس از فروش کارخانه سازنده دستگاه تماس بگیرید.

عیب یابی آبسردکن در منزل

این وبسایت توسط تیم تخصصی کمپانی آزتک ترکیه طراحی و اجراء شده است
تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به  گروه صنعتی اسکندری میباشد
طراحی شده با
نماد اعتماد