اهمیت آب آشامیدنی در زندگی انسان و سایر جانوران به قدری است که از آن به عنوان مایع حیات اسم برده می شود. بدن انسان در آب و هوای معتدل به 2 لیتر آب نیاز دارد و اگر کمتر از این مقدار دریافت کند دچار سستی و کسالت می شود.
یکی از مهم ترین مسائل در زمینه آب آشامیدنی بهداشت آن است زیرا آب آلوده باعث ابتلای انسان به انواع بیماری ها شده و یا حتی منجر به مرگ انسان می شود. نکات بهداشتی در تجهیزاتی مانند آبسردکن ها که آب آشامیدنی را ذخیره می کنند یا آب خنک یا گرم تولید می کنند هم باید رعایت شود.

راهنمای مسئله بهداشت در آبسردکن ها

بهداشت آبسردکن
وسیله ای که به عنوان مخزن آب از آن استفاده می شود باید سربسته و پلمپ باشد تا امکان ورود هیچ گونه مواد آلاینده مانند میکروب و باکتری به داخل آن وجود نداشته باشد. این مواد آلاینده می توانند از طریق عواملی مانند حشرات ، گردوغبار و حیوانات کوچک نیز وارد مخرن شوند و آب آشامیدنی را آلوده کنند.
در استفاده از وسایلی که از آن ها به عنوان مخزن آب استفاده می شود مانند کلمن و دبه به هیچ عنوان نباید برای برداشتن آب ظرف آب را مستقیما وارد مخزن کرد زیرا این احتمال وجود دارد که آلودگی از طریق ظرف به آب داخل دستگاه منتقل شود. بر روی کلمن شیری تعبیه شده است که برای پر کردن ظروف آب حتما باید از این شیر استفاده شود.
در مورد آبسردکن ها باید توجه داشته باشید که این تجهیزات در انواع بطری دار و اتصال مستقیم به لوله کشی به آب شهری تولید می شوند. آبسردکن های اتصال مستقیم به آب شهری معمولا حاشیه امنیت بالاتری در مقابل آلودگی دارند اما با این حال باید مخزن این دستگاه ها نیز در فواصل زمانی مناسب با استفاده از کلر و سایر مواد ضد عفونی شود تا احتمال بروز و انتقال بیماری به واسطه این آبسردکن ها کاهش یابد.
آلودگی آب شهری به دلیل عوامل خارجی در آبسردکن هایی که در اماکن عمومی استفاده می شود ، به ندرت قابل مشاهده است زیرا این آبسردکن ها از نوع اتصال مستقیم به آب شهری هستند. در این آبسردکن ها در حالت عادی مخزن باز نمی باشد ، بنابراین گردوغبار و سایر مواد آلاینده به راحتی وارد دستگاه ها نمی شوند. آب این آبسردکن ها مستقیما از طریق لوله کشی آب شهری تامین می شود که بهداشتی است.
آبسردکن هایی که در ادارات استفاده می شوند از نوع بطری دار هستند. بطری مورد استفاده در این دستگاه ها معمولا یک بار مصرف است اما به دلایل اقتصادی و برای صرفه جویی در هزینه ها بطری را تعویض نمی کنند که استفاده چند باره از آن می تواند از لحاظ بهداشتی مشکل ساز باشد.
اصلی ترین مشکل در استفاده از آبسردکن ها این است که دسترسی به مخرن و شستشوی آن به راحتی انجام نمی پذیرد. با این حال باید هر چند وقت یک بار مخرن آبسردکن ها را باز و شستشو کرد تا آب خنک تولید شده از آن ها عاری از هرگونه آلودگی باشد.
این وبسایت توسط تیم تخصصی کمپانی آزتک ترکیه طراحی و اجراء شده است
تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به  گروه صنعتی اسکندری میباشد
طراحی شده با
نماد اعتماد