دستگاه یخسازی چیست؟

یخ سازها تجهیزاتی هستند که برای تولید یخ استفاده می شوند. از این تجهیزات برای تولید انواع یخ که کاربرد مصرفی یا صنعتی دارند استفاده می شود. یخ سازها برای اولین بار در دهه 1930 در آلمان اختراع شدند.
این دستگاه ها همانند دیگر سیستم های تبریدی از چهار قسمت اوپراتور ، کندانسور ، کمپرسور و شیر فلکه گاز ساخته می شوند. اوپراتور وظیفه تبخیر کردن گاز در دستگاه را بر عهده دارد. کندانسور یا چگالنده واحدی است که گاز را به مایع تبدیل می کند. کمپرسور نیز وظیفه فشرده سازی گاز را بر عهده دارد.
یخسازی
در یک تقسیم بندی کلی می توان یخساز ها را به انواع یخسازهای خانگی ، عمومی و یخ سازهای صنعتی تقسیم کرد.
از یخ سازهای خانگی برای تولید یخ در منازل مسکونی استفاده می شود. این یخ سازها معمولا ظرفیت و ابعاد کمی دارند و از قابلیت جابجایی و انتقال راحتی برخوردار هستند. با توجه به ابعاد کوچک این نوع یخ سازها آن ها را به راحتی می توان در فضای کوچکی از آشپرخانه قرار داد.
یخ سازهای عمومی به انواع یخ سازهای رستورانی ، کافی شاپی و فست فود تقسیم بندی می شوند. این دستگاه ها دارای ظرفیت بیشتری نسبت به دستگاه های یخ سازی خانگی هستند. این دستگاه ها را همانطور که از اسمشان مشخص است در مکان های عمومی مانند رستوران و هتل ها استفاده می کنند.
نوع دیگری از یخ سازها ، یخ سازهای صنعتی هستند که برای تولید یخ مورد نیاز مصارف صنعتی استفاده می شوند. از این یخ سازها در صنایع عمرانی مانند بتن ریزی یا کشتارگاه ها استفاده می شود. همانطور که انتظار می رود دارای ظرفیت بیشتری نسبت به یخ سازهای خانگی یا عمومی هستند.
کارخانه یخ سازی عنوانی است که برای دستگاه های یخ سازی با ظرفیت بسیار بالا مانند 50 قالب یا 100 قالب یک متری در ساعت استفاده می شود. کارخانه یخ سازی برای ایجاد کسب و کار تولید یخ استفاده می شود.
این وبسایت توسط تیم تخصصی کمپانی آزتک ترکیه طراحی و اجراء شده است
تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به  گروه صنعتی اسکندری میباشد
طراحی شده با
نماد اعتماد