مراحل تشکیل یخ حبه ای و خوراکی + فیلم

تولید یخ توسط دستگاه های یخساز موضوعی است که بسیاری از ما دوست داریم درمورد آن دانسته و فیلم آن را از دریچه دوربین ببینیم. در این مطلب آموزشی میخوایم فرایند تولید یخ در دستگاه یخساز را برای شما توضیح داده و مراحل آن را بررسی کنیم.
مراحل تشکیل یخ
اولین و اصلی ترین ماده تشکیل دهنده یخ آب است. برای تولید یخ حبه ای بهداشتی شما نیازمند آب بهداشتی هستید. به زبانی دیگر یخ خوب نیاز به آب سالم و بهداشتی دارد . به همین دلیل ، بخش اول دستگاه یخساز یک فیلتر است که تمام آلودگی ها و اکثر مواد شیمیایی حل شده را از آب حذف میکند. آبی که از این فیلتر خارج شده است آب تمیز و روشن است که یخ تیز، تمیز و روشن را ایجاد می کند.

پس از تامین آب مصرفی ، می توانیم آن را به یخ تبدیل کنیم. اغلب تولیدکنندگان دستگاه یخساز خانگی و صنعتی در اطراف آن یک سینی تعبیه کرده اند که ظاهر افقی یا مستطیلی داشته و یکعدد سوپاپ این جریان آب را کنترل می کند و سینی را با آب پر می کند تا شکل یخ را تشکیل دهد. از جایی که این سینی درون فریزر قرار دارد، سرد می شود و آب شروع به یخ می کند. در اطراف این سینی یک سنسور تعبیه شده که دمای آب را اندازه گیری می کند، سپس منتظر رسیدن به یک دمای خاص است.

پس از رسیدن به درجه سرمای زیر صفر ، آب بصورت جامد یخ زده و آماده برای برداشت است. بعد از تولید یخ توسط یخساز یخ ها بیشتر به سطوح میچسباند، بنابراین شما نمیتوانید آن ها را به آسانی جدا کنید .به همین دلیل می باشد که سازندگان دستگاه یخساز زیر سینی یخ یک عنصر گرمایش الکتریکی کوچک تعبیه کرده اند که باعث می شود کمی سینی را گرم کنید و یک لایه ی بسیار نازکی از آب بین یخ و سینی ایجاد شود. همین امر باعث می شود که بین یخ و شبکه آهنی تولید یخ روان کاری شود و در نتیجه یخ از شبکه جدا شده و به داخل سطل نگهداری یخ اضافه شود.

مراحل تشکیل یخ

فیلم لحظه تشکیل یخ حبه ای

این وبسایت توسط تیم تخصصی کمپانی آزتک ترکیه طراحی و اجراء شده است
تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به  گروه صنعتی اسکندری میباشد
طراحی شده با
نماد اعتماد